پرسش‌های متداول

کارتابل شما هنوز از سوی پشتیبانی سامانه ملی کارآموزی تایید نشده است.

خیر. در حال حاضر سامانه ملی کارآموزی به دانشجویان در حال تحصیل در مقطع کاردانی و کارشناسی خدمات جایابی ارائه می دهد

در قسمت «ورود به سامانه» گزینه بازیابی کلمه عبور و یا فراموشی رمز را کلیک کنید. پس از ثبت کدملی و شماره همراه، کد تأیید به شماره همراه شما ارسال می شود. کد تأیید را وارد کرده و رمز عبور جدید را ثبت کنید

سقف اعلام ظرفیت و درخواست کارآموز برای واحدهای پذیرنده بطور معمول 10 نفر در هر ترم می باشد اما بستگی به کیفیت آموزش کارآموزان توسط اساتید کارآموزی در واحد، ظرفیت های موجود فیزیکی و امکانات و تجهیزات قابل ارائه و نحوه آموزش دانشجویان این سقف با درخواست می تواند تغییر نماید

برای ثبت نام واحدهای پذیرنده کارآموز، بایستی از شناسه ملی واحد پذیرنده استفاده شود. در صورتی که واحد مورد نظر فاقد شناسه است، می تواند از شناسه ملی واحد صنفی، اتحادیه و یا واحد بالاسری خود استفاده کرده و قسمت «غیر مستقل» را فعال کند.
نامه تأییدیه صنعت مورد اشاره، در سربرگ واحد پذیرنده تهیه شود.
ثبت شماره دفتری و تاریخ در نامه الزامی است.
در انتهای نامه نیز امضاء مدیرعامل یا رئیس واحد پذیرنده و مهر واحد مورد نظر الصاق شود.

خیر.
هیچگونه الزامی از نظر بیمه کردن دانشجویان وجود ندارد و این امر کاملاً اختیاری است. دانشجویان از سوی دانشگاه محل تحصیل خود بیمه شده اند.
«مطابق استعلام بعمل آمده از سازمان تأمین اجتماعی، دوره کارآموزی/کارورزی دانشجویان کشور مشمول قوانین بیمه تأمین اجتماعی نمی شود و از این نظر واحدهای پذیرنده با هیچ مشکلی مواجه نیستند.»

خیر. این گواهی فقط به منزله پایان دوره کارآموزی دانشجو از طریق گذراندن فرآیند جایابی توسط سامانه ملی کارآموزی است.
از آنجا که هدایت دانشجویان به سمت مراکز مرتبط با رشته تحصیلی دانشجو از طریق فرآیندهای سامانه و با کنترل و نظارت دانشگاه انجام می شود، می تواند به عنوان یک رزومه معتبر و موفق برای استخدام و کاریابی دانشجویان استفاده شود.

سامانه ملی کارآموزی مستقر در گروه کارآموزی اداره کل ارتباط با صنعت و خدمات فناوری «سازمان پژوهش¬های علمی و صنعتی ایران» وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است

• هیچ یک از واحدهای پذیرنده کارآموز موظف به دریافت وجه تحت هیچ عنوانی از دانشجو نیستند. در صورت مشاهده تخلف مراتب هر چه سریعتر به اطلاع واحد پشتیبانی سامانه رسانده شود.
- در صورتیکه واحدهای پذیرنده تمایل به برگزاری دوره های آموزشی دارند، می بایست در قسمت «شرایط پذیرش» اعلام نموده تا دانشجو قبل از شروع دوره از آن مطلع شود.
- برگزاری هیچ دوره آموزشی از سوی واحد پذیرنده اجباری نمی باشد و دانشجویان موظف به شرکت در کلاسها و پرداخت شهریه نیستند.
- شرکت در دوره های آموزشی که از سوی واحدهای پدیرنده ابلاغ می شود برای تمام دانشجویان اختیاری است.

با اطلاع مدیر عامل واحد پذیرنده، و یا رئیس دانشگاه، نسبت به تنظیم نامه جدید «تایید صنعت» و یا «تایید دانشگاه»، با موضوع: «انتصاب مسئول جدید کارآموزی» اقدام کنید. پس از تایید مراتب از سوی پشتیبانی سامانه، نام کاربری و پسورد در اختیار فرد جدید قرار می گیرد. لطفا ارسال نامه از طریق تیکت (پشتیبانی)----» ارسال فایل، انجام شود.

بازگشت